شرکت های هواپیمایی ایران – ایرلاین‌های ایرانی را بشناسید!

حدود ۶۰ سال از زمانی که قدیمی ترین ایرلاین امروز، یعنی ایران ایر (هما) با ادغام دو هواپیمایی به وجود می آمد گذشته است. سال ۱۳۴۰ بود که بر اثر ادغام دو هواپیمایی Iranian Airways و Persian Airways شرکت هواپیمایی ایران ایر به وجود آمد. این شرکت همچنان در حال فعالیت است، اما در طول این سال ها و تا امروز شرکت های هواپیمایی جدیدی به وجود آمده اند. بیشتر این هواپیمایی ها امروز فعال هستند، اما برخی از آنها در سالهای گذشته یا از فعالیت دست کشیده اند یا مجوز آن ها باطل شده است. در این مقاله قرار است تمام شرکت های هواپیمایی فعال و غیر فعال ایران را به شما معرفی کنیم.

لیست شرکت های هواپیمایی ایران

در ابتدا لیستی از تمام شرکت های هواپیمایی ارائه داده و بعد از آن هرکدام را معرفی می کنیم. مجموع تعداد شرکت های هواپیمایی فعال و غیر فعال بسیار زیاد است و برخی از این شرکت ها علاوه بر فعالیت در زمینه حمل مسافر در زمینه حمل بار و خدمات ویژه هوایی نیز فعال هستند. برخی از این هواپیمایی ها نیز به طور کامل غیر فعال هستند یا در وضعیت تعلیق قرار دارند.

شرکت هواپیمایی نوع فعالیت
هواپیمایی ماهان حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی ایران ایر (هما) حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی نفت (کارون) حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی سپهران حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی معراج حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی آتا حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی ساها حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی قشم ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی تابان ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی کیش ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی کاسپین حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی آسمان حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی ایران ایرتور حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی تفتان حمل مسافر
هواپیمایی اترک حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی زاگرس حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی وارش حمل مسافر
هواپیمایی پویا حمل مسافر و حمل بار

لیست شرکت های هواپیمایی ایران

شرکت های هواپیمایی غیرفعال

این شرکت های هواپیمایی ایرلاین هایی هستند که یا مدت کوتاهی فعالیت داشته و سپس متوقف شده اند، یا شرکت هایی هستند که پروانه فعالیت آن ها باطل شده و یا در دسته ایرلاین هایی قرار می گیرند که قرار است به زودی فعالیت خود را آغاز کنند. همچنین برخی از آن ها فعالیت بسیار کمی داشته یا تنها در زمینه حمل بار فعالیت دارند.

شرکت هواپیمایی نوع فعالیت
هواپیمایی آریا حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی ارم حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی یاس ایر حمل بار
هواپیمایی نسیم حمل مسافر
هواپیمایی صافات خدمات ویژه هوایی
هواپیمایی هسا (سپاهان) حمل بار
هواپیمایی پیام حمل بار
هواپیمایی آبان حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی اروند ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی پاریز حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی بنیاد ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی صها حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی سفیران حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی تهران ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی پاسارگاد حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی اطلس ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی آرام ایر حمل مسافر و حمل بار
هواپیمایی سهند آسیا حمل مسافر و حمل بار

۱- شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان یکی از مشهورترین و البته فعال ترین شرکت های هواپیمایی کشور است که در سال های فعالیت خود موفق شده دستاوردهای زیادی کسب کند و در دسته بهترین شرکت های هواپیمایی ایران قرار بگیرد. این هواپیمایی ناوگان بسیار قدرتمندی دارد و خدمات خوبی به مسافران خود ارائه می دهد، به نحوی که یکی از محبوب ترین شرکت های هوایی کشور است.

 • سال تاسیس: ۱۳۷۱

شرکت هواپیمایی ماهان

۲- هواپیمایی نفت (کارون)

هواپیمایی نفت یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی کشور است که در دسته قدیمی ترین و باتجربه ترین ها قرار می گیرد. نام دیگر هواپیمایی نفت هواپیمایی کارون است و بسیاری از افراد این هواپیمایی را با نام کارون می شناسند. این شرکت هواپیمایی در ابتدا یک شرکت هواپیمایی با خدمات ویژه هوایی بوده و سپس به یک شرکت هواپیمایی مسافری نیز تبدیل شده. بیشتر فعالیت این شرکت هواپیمایی در پروازهای داخلی است.

 • سال تاسیس: ۱۳۷۹

هواپیمایی نفت (کارون)

۳- شرکت هواپیمایی سپهران

هواپیمایی سپهران یکی از جدیدترین شرکت های هواپیمایی کشور است که در طول فعالیت کوتاه خود توانسته پیشرفت زیادی کند و به یکی از ایرلاین های اصلی کشور تبدیل شود. در حال حاضر بیشترین فعالیت شرکت هواپیمایی سپهران در مرزهای داخلی و سفرهای بین شهری متمرکز است.

 • سال تاسیس: ۱۳۹۵

شرکت هواپیمایی سپهران

۴- شرکت هواپیمایی معراج

معراج را می توانیم یکی از خوش قول ترین شرکت های هواپیمایی بدانیم. سطح رضایت از خدمات و پروازهای شرکت هواپیمایی معراج بالاست و این شرکت به دلیل تاخیر کم در زمان پروازها به عنوان یک ایرلاین وقت شناس شناخته می شود. مدت زمان زیادی از تاسیس شرکت هواپیمایی معراج نمی گذرد و این شرکت در مدت زمان کوتاهی توانسته در جمع شرکت های هواپیمایی اصلی کشور قرار بگیرد.

 • سال تاسیس: ۱۳۸۹

شرکت هواپیمایی معراج

۵- شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا که فعالیت خود را به عنوان شانزدهمین ایرلاین کشور شروع کرد در طول فعالیت ۸ ساله خود توانسته در دسته یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی کشور قرار بگیرد. آتا را می توانیم به عنوان یک الگوی پیشرفت در مدت زمان کم در نظر بگیریم. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر در چند مسیر خارجی پراهمیت و بسیاری از مسیرهای پروازی داخلی فعالیت دارد و با برخورداری از ناوگان هواپیمایی نسبتا پیشرفته یک شرکت هواپیمایی ایمن محسوب می شود.

 • سال تاسیس: ۱۳۸۷

شرکت هواپیمایی آتا

۶- شرکت هواپیمایی ساها

ساها نیز در دسته شرکت های هواپیمایی نسبتا قدیمی قرار دارد. نام ساها مخففی از عبارت سرویس ارتباط هوایی ارتش است و در حال حاضر نیز در مالکیت نیروی هوایی ارتش است. این هواپیمایی در ابتدا یک شرکت هواپیمایی مسافربری برای اهداف نظامی بوده است، اما پس از مدتی در زمینه حمل و نقل مسافران عادی نیز فعالیت کرد. در حال حاضر هواپیماهای این شرکت هواپیمایی به ۴ مسیر مهم کیش، مشهد، شیراز و عسلویه پرواز می کنند. مبدا فعالیت هواپیمایی ساها نیز در فرودگاه مهرآباد تهران است.

 • سال تاسیس: ۱۳۶۹

شرکت هواپیمایی ساها

۷- شرکت هواپیمایی قشم

هواپیمایی قشم یکی از مدرن ترین و به روز ترین شرکت های هواپیمایی کشور محسوب می شود. این ایرلاین فعالیت خود را با آهستگی شروع کرد، اما پس از گذشت مدتی، با شتابی بیشتر به سمت شناخته شدن و پیشرفت قدم برداشت. سال ۱۳۷۹ بود که تعداد هواپیماهای ناوگان این شرکت به ۷ هواپیما رسید و دامنه فعالیت آن گسترده شد. البته نام این شرکت هواپیمایی در ابتدا فراز قشم بود که پس از واگذاری آن به وزارت نفت نام آن به قشم ایر تغییر کرد. این هواپیمایی در حال حاضر از مشهورترین و محبوب ترین هواپیمایی های کشور است.

 • سال تاسیس: ۱۳۷۲

شرکت هواپیمایی قشم

۸- شرکت هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان نیز در دسته ایرلاین ها تازه تاسیس قرار دارد. مراکز اصلی فعالیت این هواپیمایی در فرودگاه های مشهد، اصفهان و مهرآباد تهران قرار دارد. فرودگاه امام خمینی را هم می توانید به یکی از مراکز فعالیت اصلی این شرکت هواپیمایی اضافه کنید. هواپیمایی تابان نیز از ایرلاین هایی است که علاوه بر فعالیت در زمینه پروازهای داخلی در زمینه پروازهای خارجی به چند کشور مهم نیز فعالیت دارد. عراق، پاکستان، روسیه، ترکیه، گرجستان و ارمنستان این مقاصد خارجی هستند.

 • سال تاسیس: ۱۳۸۵

شرکت هواپیمایی تابان

۹- شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایرلاینی بود که برای رفع مشکلات جا به جایی بین این جزیره و دیگر مناطق کشور به وجود آمد. سال ۷۰ بود که این منطقه از نظر گردشگری درحال پیشرفت بود و هر روز مسافران بیشتری به این منطقه سفر می کردند. در این زمان هواپیمایی کیش ایر تاسیس شد. در حال حاضر این شرکت هواپیمایی در مسیرهای خارجی نیز فعالیت دارد و قسمت بزرگی از سفرهای داخلی را هم پوشش می دهد. این شرکت از استانداردهای خوبی برخوردار بوده و یکی از بهترین ایرلاین های ایران محسوب می شود.

 • سال تاسیس: ۱۳۷۰

شرکت هواپیمایی کیش ایر

۱۰- شرکت هواپیمایی کاسپین

یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی معتبر کشور که فعالیت زیادی در زمینه پروازهای داخلی و خارجی دارد هواپیمایی کاسپین است. این شرکت هواپیمایی در بسیاری از مقاصد داخلی کشور فعال است و به شهرهای زیادی سفر دارد. کاسپین در ابتدا فعالیت خود را با همکاری نیروی هوایی ایران شروع کرد و به مرور به عنوان یکی از مهمترین و بزرگترین ایرلاین های کشور شناخته شد و برتعداد هواپیماهای این ایرلاین نیز افزوده شد.

 • سال تاسیس: ۱۳۷۲

شرکت هواپیمایی کاسپین

۱۱- شرکت هواپیمایی آسمان

قصد داریم یکی از بزرگترین ایرلاین های ایرانی را به شما معرفی کنیم. هواپیمایی آسمان یکی از مهمترین و بزرگترین شرکت های هواپیمایی کشور به حساب می آید و با ناوگان گسترده خود مسئولیت پروازهای بسیاری را به عهده گرفته است. این ایرلاین از ادغام چهار شرکت هواپیمایی کوچک به وجود آمده و اکنون به یکی از مهمترین شرکت های هواپیمایی کشور تبدیل شده است. در حال حاضر آسمان با ۳۳ هواپیما و پرواز به ۵۳ مقصد داخلی و خارجی یکی از فعال ترین شرکت های هواپیمایی کشور نیز به حساب می آید. آسمان سومین ایرلاین رسمی کشور است.

 • سال تاسیس: ۱۳۵۹

شرکت هواپیمایی آسمان

۱۲- شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما)

به قدیمی ترین و مشهورترین ایرلاین کشور رسیدیم. شرکت هواپیمایی ایران ایر یا همان هما توسط ادغام دو شرکت هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز ایجاد شده است. شرکت هواپیمایی ایران ایر پس از گذر از فراز و فرودهای بسیار در حال حاضر یکی از بزرگترین ناوگان های هواپیمایی کشور را در اختیار دارد. پروازهای بین المللی فراوان، بومی سازی تعمیرات هواپیما در کشور، پیشروی با استانداردهای بین المللی، هواپیماهای پیشرفته، افتخارات این ایرلاین و رضایت مسافران از این شرکت هواپیمایی همه و همه نشان دهنده این است که با ابر ایرلاین ایرانی رو به رو هستیم.

 • سال تاسیس: ۱۳۴۰

شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما)

۱۳- شرکت هواپیمایی ایران ایر تور

شرکت هواپیمایی ایران ایر تور خود را با برگزاری تورهای گردشگری شروع کرد. این شرکت با استقبال شدیدی برای تورهای خود مواجه شد و در طی زمان مقاصد بیشتری را به تورهای خود افزود. به مرور و با افزایش مخاطبان تورهای ایران ایر تور مقاصد خارجی نیز به تورهای این شرکت افزوده شدند و ناوگان این هواپیمایی گسترش یافت. در حال حاضر این شرکت به گستره وسیعی از شهرهای ایران و کشورهای خارجی پرواز دارد و یکی از ایرلاین های شناخته شده کشور به حساب می آید. ایران ایر تور در سال های مختلف موفق به دریافت جوایز بسیاری شده است و یکی از پرافتخارترین هواپیمایی های کشور به حساب می آید.

 • سال تاسیس: ۱۳۵۱

شرکت هواپیمایی ایران ایر تور

۱۴- شرکت هواپیمایی زاگرس

به سراغ یکی دیگر از هواپیمایی جدید و مشهور کشور می رویم. شرکت هواپیمایی زاگرس از آن ایرلاین هایی است که در مدتی کم توانسته پیشرفت خوبی داشته باشد. این شرکت در مدت کوتاهی توانست استانداردهای لازم را دریافت کند و نیروهای حرفه ای را استخدام کرد تا بتواند خدمات هوایی خوبی ارائه دهد. هواپیماهای این ایرلاین عموما از مدل های ایرباس و مک دانل داگلاس هستند و تعداد بالای ناوگان زاگرس نشان از فعالیت بسیار زیاد این شرکت هواپیمایی دارد. برای آشنایی بیشتر با این هواپیمایی مقاله معرفی هواپیمایی زاگرس را بخوانید.

 • سال تاسیس: ۱۳۸۴

شرکت هواپیمایی زاگرس

۱۵- شرکت هواپیمایی تفتان

یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی فعال کشور هواپیمایی تفتان است. این شرکت هواپیمایی که با هدف رشد و بهبود وضعیت گردشگری در سیستان و بلوچستان به وجود آمده یکی از شرکت های هواپیمایی پراهمیت داخل کشور است. فعالیت این شرکت در یک مقطع زمانی متوقف شد، اما مجددا در سال ۱۳۹۱ به جمع شرکت های هواپیمایی فعال بازگشت. در حال حاضر شرکت هواپیمایی تفتان با ۵ فروند هواپیما به چندین مقصد داخلی پرواز دارد.

 • سال تاسیس: ۱۳۸۱

شرکت هواپیمایی تفتان

۱۶- شرکت هواپیمایی اترک

این شرکت هواپیمایی هم با وجود اینکه اکنون جزء یکی از شرکت های هواپیمایی فعال کشور است اما فعالیت خود را به تازگی شروع کرده است و مدت زمان بسیار زیادی از تاسیس آن نمی گذرد. در حال حاضر هواپیمایی اترک ۳ فروند هواپیما در اختیار دارد که ۲ فروند آن از نظر فنی سالم و در حال فعالیت هستند. این دو هواپیما از هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ هستند.

سال تاسیس: ۱۳۹۱

شرکت هواپیمایی اترک

۱۷- شرکت هواپیمایی وارش

شرکت هواپیمایی وارش را می توانیم جدیدترین شرکت هواپیمایی فعال کشور در نظر بگیریم. در حال حاضر هواپیماهای شرکت هواپیمایی وارش به شهرهای مهمی همچون شیراز، اهواز، اصفهان، تبریز، تهران، مشهد، کیش، رامسر، ساری، گرگان، رشت و نوشهر پرواز می کنند.

سال تاسیس: ۱۳۹۶

شرکت هواپیمایی وارش

۱۸- شرکت هواپیمایی پویا

سرانجام به آخرین شرکت هواپیمایی فعال کشور می رسیم. شرکت هواپیمایی پویا نیز از دیگر شرکت های هواپیمایی فعال است که در زمینه حمل بار و حمل مسافر فعالیت می کند.

بهترین شرکت های هواپیمایی ایران

از بین تمام ایرلاین های موجود در کشور برخی قابل اعتماد تر هستند و خدمات بهتری به مشتریان ارائه می دهند. برخی از ایرلاین ها ناوگان هوایی قدرتمند و وسیعی دارند و برخی دیگر مقاصد پروازی فراوانی را پوشش می دهند. برخی از هواپیمایی ها نیز تعدادی از این موارد را یکجا دارند. اگر تمایل دارید رتبه بندی شرکت های هواپیمایی ایران را ببینید می توانید در مقاله بهترین شرکت های هواپیمایی ایران با ایرلاین های برتر آشنا شوید.

عکس لوگوی شرکت های هواپیمایی ایران

در این قسمت تصاویری از لوگو و آرم مهمترین و شاخص ترین شرکت های هواپیمایی ایران برای شما قرار داده ایم.

بهترین آژانس هوایی شمال تهران

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما یکی از بخش‌های اصلی سفر محسوب می‌شود که شروع سفر هوایی است. در حال حاضر خرید بلیط هواپیما از راه‌های مختلفی همچون مراجعه به آژانس‌های مسافرتی و یا وب سایت‌های فروش آنلاین بلیط امکان پذیر است. معمولا تعداد سفرهای هوایی داخلی بیش از سفرهای خارجی است و به‌همین‌علت در برخی از روزهای سال مسافران برای پیدا کردن بلیط مورد نظر خود باید به وب سایت‌های مختلف پرواز مراجعه کنند، در وب سایت گلبال تنیدس هم این امکان فراهم شده تا مشتریان بتوانند بلیط هواپیما ایرلاین‌های مختلف را با هم مقایسه کنند و سپس برای مقصد مورد نظر بلیط پرواز خود را خریداری کنند. خرید آنی و آسان بلیط هواپیما از وب سایت گلبال تندیس از جذابترین بخش‌های خرید اینترنتی از این مجموعه با سابقه در حوزه گردشگری و سفر است.
WHY US ?
_

رزرو آنلاین بلیط هواپیما از بهترین ایرلاین های هواپیمایی

رزرو آنلاین بلیط هواپیما از بهترین ایرلاین های هواپیمایی یکی از بخش‌های مهم خرید بلیط هواپیما برای سفر هوایی است. معمولا وقتی که مبدا، مقصد و تاریخ سفرتان را درگلبال تندیس  مشخص می‌کنید، تمامی پروازهایی که در آن تاریخ در مسیر مورد نظر شما وجود دارد به شما نشان داده می‌شود ولی قیمت‌ها برای مسیر یکسان می‌تواند با هم متفاوت باشد، دلیل این تفاوت به نوع سیستمی یا چارتری بودن بلیط و ایرلاینی که پرواز با آن انجام می‌شود به شدت وابسته است. رزرو آنلاین بلیط هواپیما از بهترین ایرلاین‌های هواپیمایی را می‌توانید برای سفرهای داخلی و خارجی خود از طریق سایت یا موبایل به‌راحتی انجام دهید.

آژانس های مسافرتی در ایران و جهان مرجع مسافرت هستند و همه قصه سفر با آژانس مسافرتی یا آژانس هواپیمایی آغاز می شود، طی چند دهه اخیر نقش آژانس های مسافرتی در توسعه و رونق گردشگری ایران و جهان پر رنگ تر شده است و در همه نمایشگاه های گردشگری جهان می بینیم که آژانس های مسافرتی زیادی در حال ارائه خدمات و فعالیت های مسافرتی و گردشگری خود هستند و هم اینک در ایران، سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور ، مجوز بند ب فعالیت آژانس های مسافرتی را در دو حالت شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری و یا دفتر خدمات مسافرتی صادر می نماید و دارنده این مجوز حق فعالیت در حوزه گردشگری را دارد و هیچ شرکت و یا سایت و نهادی بدون داشتن مجوز بند ب گردشگری، امکان فعالیت در خصوص گردشگری را ندارد و در حوزه فروش بلیط هواپیما نیز، سازمان هواپیمایی کشوری مجوز بند الف را صادر می نماید و آژانس های هواپیمایی که مجوز بند الف دارند، امکان صدور بلیط هواپیما را دارند و آژانس هایی که میخواهند بلیط قطار نیز به فروش برسانند می بایست مجوز فروش قطار از راه آهن کشور و شرکت قطارهای مسافری رجا را داشته باشند.

همه این دغدغه ها ما را بر آن داشت تا به عنوان یک عمده فروش به معرفی آژانس های مسافرتی در این صفحه بپردازیم تا شما بتوانید بر اساس فیلترهای مختلف، آژانس مسافرتی مورد نظر خود را جستجو نمائید و به اطلاعات آژانس مسافرتی دلخواه دسترسی پیدا نمائید. در فیلترهای صفحه آژانس مسافرتی ما می توانید نام آژانس مسافرتی را سرچ نمایئد یا نام مدیرعامل آژانس هواپیمایی را و یا اگر به دنبال نام مدیر فنی بند ب آژانس هستید به راحتی در فیلتر نام مدیر فنی به آژانس محل فعالیت ایشان خواهید رسید و یا شاید نام مدیر فنی بند الف را دنبال می کنید که در فیلتر نام مدیر فنی بند الف به دنبال این آژانس خواهید بود.
یکی از فیلترهای دیگر صفحه آژانس های مسافرتی، فیلتر انواع مجوز است، شما می توانید انواع مجوزهای بند الف پرواز یا بند ب تورگردانی یا بند پ زیارتی یا قطار را فیلتر کنید و در مقابل هر نوع مجوز تعداد آژانس هایی که تا کنون وارد سیستم شده اند در داخل پرانتز مشخص شده است.فیلتر بعدی آژانس های هواپیمایی ، فیلتر نوع فعالیت است که می تواند روزانه یا شبانه روزی باشد و منظور از روزانه این است که از صبح تا عصر فعالیت دارد و شبانه روزی یعنی در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز ، آژانس مسافرتی دایر است.

در فلیتر بعدی می توانید اسامی و لیست آژانس های مسافرتی را بر اساس تعداد پرسنل و کارمندشان جستجو نمائید، کافی است در روی میله تعداد پرسنل جابه جایی انجام دهید تا با توجه به تعداد کارمندان به آژانس مسافرتی مورد نظر دسترسی پیدا نمائید و اما فیلتر بعدی نیز جذاب است و آن فیلتر سال تاسیس آژانس مسافرتی است که می توانید بر اساس سال تاسیس به اطلاعات آژانس ها دسترسی پیدا نمائید.در فیلتر بعدی آژانس های مسافرتی می توانید با توجه به شهر محل قرار گیری آژانس به آژانس هواپیمایی مورد نظر دسترسی پیدا نمائید و یا تیک نام شهر به لیست و اطلاعات آژانس های مسافرتی تهران یا آژانس های مسافرتی مشهد یا آژانس های مسافرتی شیراز یا آژانس های مسافرتی اصفهان یا آژانس های مسافرتی تبریز یا آژانس های مسافرتی رشت یا آژانس های مسافرتی کرج یا آژانس های مسافرتی کرمانشاه یا آژانس های مسافرتی یزد یا آژانس های مسافرتی کرمان و یا … دسترسی پیدا نمائید.
در فیلتر بعدی که می بایست پس از فیلتر شدن، دکمه جستجو را کلیک نمائید می توانید موقعیت و آدرس آژانس مسافرتی را بر اساس استان ، شهر ، منطقه شهرداری و محدوده شهری جستجو نمائید تا به نزدیک ترین آژانس مسافرتی به منزل یا محل کار خود دسترسی پیدا نمائید. حالا می توانید با کلیک روی آژانس مسافرتی مورد نظر وارد اطلاعات آژانس شده و درباره آژانس مسافرتی بیشتر بدانید. ما در علاءالدین تراول بر آنیم تا با معرفی آژانس های مسافرتی و هواپیمایی به همه مردم، نقشی هر چند کوچک در معرفی آژانس های مسافرتی معتبر داشته باشیم، آژانس های مسافرتی که علاقه مند هستند در این صفحه معرفی شوند می بایست در سایت و در بخش ثبت نام کاربر جدید ، ثبت نام نموده و با تکمیل اطلاعات در این بخش معرفی شوند.حال شما در اینجا می توانید بهترین آژانس مسافرتی را جستجو نمائید ، بهترین آژانس های مسافرتی تهران را فیلتر کنید، لیست آژانس های مسافرتی دارای مجوز تهران را پیدا کنید، شما می توانید با طراحی سایت آژانس های مسافرتی در این صفحه آشنا شوید و یا اخبار تورگردانان و آژانس های ورودی کار را هم می توانید در سایت ما دنبال کنید، حتی می توانید با جستجوی نام آژانس به قانونی بودن یا نبودن آژانس هم برسید،ما در صفحه وبلاگ به قوانین و مقررات آژانس های مسافرتی خواهیم پرداخت و حتی تاثیر تکنولوژی بر آژانس های مسافرتی را بررسی خواهیم کرد،تعاریف و اصطلاحات آژانس های مسافرتی از سایر موارد مورد نیاز آژانس ها هست که به ان در وبلاگ اشاره خواهد شد، نیازهای شغلی آژانس ها نیز در سایت ما مطرح خواهد شد.

_

شمال تهران

همانگونه که پیش از این نیز در مقاله محله های غرب تهران اشاره کرده بودیم ، به صورت کلی تهران به چهار منطقه تقسیم می شود. از میان این چهار منطقه شمال تهران با وجود اینکه کمترین میزان جمعیت را در خود جای داده است ولی از نظر اتقصادی بیشترین میزان سرمایه در آنجا تجمع کرده است. محله های این بخش از تهران دارای فرهنگ ، ساختار و شرایط منحصر به فردی هستند بر روی کیفیت زندگی در این محله ها تاثیر بسزایی گذاشته است. محله های شمالی تهران که تعداد آن ها نسبت به غرب به مراتب بیشتر می باشد (این مسئله ناشی از تفکیک بندی و دسته بندی متفاوت شمال تهران می باشد) از آن رو ما در وب سایت هومتیک قصد داریم ابتدا برای شما جدولی از تمامی این محله ها ایجاد کرده و سپس از نقطه نظر تاریخی نگاهی به مهم ترین محله های شمال تهران می اندازیم.

انتخاب یک محله مناسب برای زندگی دغدغه همیشگی ما بوده است. خصوصا در سال‌های اخیر با تبدیل شدن زمین و مسکن به یک کالای سرمایه‌ای، این دغدغه مهم‌تر هم شده است و بسیاری از افراد سعی دارند پول خود را برای خرید خانه در جایی صرف کنند که بیشترین سود را برایشان  داشته باشد. البته همیشه هم سودِ بیشتر، عامل انتخاب منطقه برای خرید یا اجاره خانه نیست و عواملی مانند میزان توسعه‌یافتگی، قیمت منطقه، آب‌وهوا و شرایط زیست‌محیطی نیز در انتخاب افراد تاثیر دارند؛ بنابراین برای خرید یا اجاره خانه در تهران بهتر است اولویت‌های خود را دقیقا مشخص کنید تا بدانید در کجا و چه محله‌ای باید دنبال خانه بگردید. در این مقاله سعی کردیم بر اساس شاخص‌های رایجی که افراد برای انتخاب منطقه مورد نظر خود دارند، محله های معروف شمال تهران را معرفی کنیم تا شما هم راحت‌تر و سریع‌تر خانه دلخواهتان را در یک محله مناسب پیدا کنید.

۱-محله تجریش

تجریش یکی از خاطره انگیزترین محله‌ها برای افرادی است که تجربه تهران گردی دارند. تجریش با قدمت زیادش، یکی از تاریخی‌ترین محله های تهران محسوب می‌شود و بسیار مورد توجه مشتریان خرید خانه در تهران قرار گرفته است.

محله تجریش در منطقه ۱ شهرداری تهران قرار گرفته است و مرکز شهرستان شمیرانات است. نام قدیمی این محله طجرشت بوده است.

مجتمع تجاری ارگ، بازار تجریش و غیره، سبب شلوغی بیشتر این محله شده‌اند؛ بنابراین تجریش بیشتر از قبل مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. از آنجا که تجریش در ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است، آب‌وهوایی معتدل و متمایل به سرد دارد. این محله زیبا از شرق به قیطریه، از شمال به جعفرآباد، از غرب به الهیه و از جنوب به امانیه منتهی می‌شود.

 

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب محله تجریش تهران ، از قدیمی‌ترین محله‌های شمال پایتخت بیندازید.

 

۲-محله نیاوران

نیاوران نام یکی دیگر از محله های معروف شمال تهران است که در منطقه ۱ شهرداری تهران قرار گرفته است. این محله اعیان نشین، یکی از محله های بالا شهر تهران نیز محسوب می‌شود.

در گذشته نیاوران پر از نیزارهایی بود که مردم برای جمع آوری آن‌ها به این محله می‌رفتند؛ بنابراین نام نی آوران را به خود گرفت و پس از مدتی به نیاوران تغییر نام داد.

نیاوران محله‌ای بسیار خوش آب‌وهوا و بسیار خنک است و به دلیل اینکه نسبت به سایر نقاط شهر ارتفاع بیشتری دارد، سهم کمتری از آلودگی هوای تهران را به خود اختصاص داده است. به دلیل لوکس و باکلاس بودن این محله، افراد زیادی متقاضی خرید آپارتمان در نیاوران تهران هستند.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب محله‌های خوب نیاوران برای سکونت و زندگی کدامند؟ بیندازید.

 

۳-محله ولنجک

ولنجک نام یکی از محله های منطقه یک تهران است که در میان کوهپایه‌های قله توچال قرار گرفته است. از آنجا که ولنجک در محاصره بهترین مناطق و تفریحگاه‌ها قرار گرفته است، یکی از بهترین محله هاای تهران برای زندگی است.

این محله به دلیل اینکه بخشی از شمیرانات است، یکی از بکرترین محله های پایتخت محسوب می‌شود و در لیست بهترین محله های تهران قرار دارد.

قرار گرفتن محله درکه در غرب ولنجک، بر امتیازات این محله افزوده و سبب شده است افراد بسیاری به سمت خرید آپارتماندر ولنجک تهران روی بیاورند.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب دلایل محبوبیت زندگی در ولنجک تهران بیندازید.

 

۴-محله اوین

اوین نام یکی دیگر از محله های معروف شمال تهران است که در منطقه یک قرار گرفته است و بخشی از شمیرانات محسوب می‌شود. این محله در گذشته پر از باغ و فضای سبز بوده است، اما امروزه به دلیل ساخت و سازهای بیش از حد از بین رفته‌اند.

دانشگاه شهید بهشتی و زندان اوین در این محله واقع شده‌اند. اوین از شمال به درکه، از جنوب به بزرگراه چمران و از شرق به ولنجک منتهی می‌شود.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب محله اوین ؛ تافته‌ای جدا بافته از سایر نقاط تهران بیندازید.

 

۵-محله سعادت آباد

سعادت آباد نام یکی از محله های بالا شهر و پرطرفدار تهران است که در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار گرفته است. به دلیل نوساز بودن بافت این محله، جمعیت ساکن در آن روز به روز در حال افزایش است.

در این محله همه چیز رنگ و بوی لاکچری بودن می‌دهد؛ از خانه‌های مرتفع و زیبا گرفته تا کوچه‌های عریض و ماشین‌های مدل بالا در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف. همه این موارد دست به دست هم داده‌اند تا بسیاری از افراد به سمت خرید خانه و آپارتمان در سعادت آباد روی بیاورند.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب خرید آپارتمان در سعادت‌آباد ، لاکچری ترین محله غرب تهران! بیندازید.

 

۶-محله الهیه

شاید بهترین کلمه‌ای که بتوان برای توصیف این محله به کار برد، لوکس باشد!

الهیه در گذشته، خورآذین نام داشت. داستان تکراری پیشکش دادن یک تکه از ایران به یکی از بانوان نامی و نام گذاری این محله، تحت تاثیر کسی که احداثش کرد. کارخانه کبریت‌سازی، در زمان قاجار، نماد الهیه بود و بعدها راه زندگی سفیران کشورهای مختلف به این محله خوش آب‌و‌هوا باز شد.

این محله باغ سفارت آلمان، باغ سفارت روسیه، باغ سفارت ترکیه و بسیاری از سفارتخانه‌های دیگر را در خود جای داده است. بافت الهیه ترکیبی از آپارتمان‌ها و برج‌های مدرن و ویلاهای قدیمی افسانه‌ای است.

مهم‌ترین خیابان الهیه، خیابان فرشته نام دارد. خیابانی پر از تجمل و ورود به زندگی فوق لاکچری! قیمت خرید آپارتمان در فرشته، بسیار بالا و نجومی است. این خیابان پر از برج‌های عجیب، پنت هاوس‌های شگفت‌انگیز و مراکز زیبایی مختلف است.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب الهیه تهران ، قلب پنت هاوس های پایتخت بیندازید.

 

۷-محله چیذر

چیذر نام یکی از محله هاای قدیمی و با اصالت تهران است که در منطقه ۱ شهرداری تهران قرار گرفته است.

این محله در قدیم شیزر نام داشت و در دامنه تپه‌ای با همین نام واقع شده بود. این محله تلفیقی از بافت قدیمی و جدید است و در آن معابر کم عرض و بافت قدیمی در کنار معابر پهن شده و بافت جدید و ساختمان‌های لوکس به چشم می‌خورد.

از باغ‌های معروف این محله می‌توان به باغ شعاع السلطنه اشاره کرد. چیذر از شمال به دزاشیب، از جنوب به قیطریه، از شرق به رستم آباد و از غرب به حکمت منتهی می‌شود.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب محله چیذر تهران ؛ از محله‌های اصیل پایتخت بیندازید.

 

۸-محله دزاشیب

دزاشیب نام یکی دیگر از محله های معروف شمال تهران است که در منطقه ۱ واقع شده است. این محله اصالت و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و از نظر قشربندی اجتماعی متوسط رو به بالا است.

دزاشیب (کبیری) محل زندگی افراد حکومتی از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی، آیت الله کاشانی، حسین اعلا، اسدالله اعلم و غیره است.

امروزه مراکز خرید متعددی از جمله مرکز خرید روشا، مجتمع تجاری روما سنتر و غیره در دزاشیب جای گرفته‌اند.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این محله را دارید، نگاهی به مطلب محله دزاشیب ؛ محله ای اصیل در شمال تهران بیندازید.

 

ویزای گردشگری

اما تمام این خدمات و امکانات، بدون داشتن ویزای گردشگری بدون استفاده خواهد بود و شما بدون در دست داشتن ویزا نمی‌توانید به بسیاری از مقصدهای گردشگری خارجی سفر کنید. بنابراین ویزای گردشگری نیز از دیگر خدمات مهمی است که آژانس هواپیمایی گلبال تندیس به همسفران خود ارائه می‌کند. این روزها دریافت ویزا به یکی از اصلی‌ترین موانع سفر گردشگران ایرانی به کشورهای خارجی به‌ویژه کشورهای اروپایی و حوزه شینگن شده است. آژانس گلبال تندیس به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین آژانس‌های گردشگری فعال در حوزه ویزا، آماده ارائه مشاوره و خدمات تخصصی اخذ ویزای گردشگری برای شما عزیزان است. آژانس هواپیمایی گلبال تندیس به دلیل رابطه طولانی مدت و قوی با معتبرترین سفارت‌های فعال در ایران، به عنوان آژانس معتمد و برگزیده سفارت‌های مطرح چون کشورهای اروپایی و حوزه شینگن تبدیل شده است. کارشناسان دپارتمان ویزا با تسلط کامل به جدیدترین قوانین مقررات صدور ویزا و ارائه مشاوره صحیح و دقیق، شما را در دریافت معتبرترین ویزاهای گردشگری چون ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای انگلیس و … همراهی خواهند کرد.

رزرو هتل

بدون هیچ تردیدی، اقامت یکی از مهمترین بخش‌های گردشگری است و تقریباً تمامی گردشگران برای اقامت در مقصد خود، به هتل و دیگر انواع امکانات اقامتی نیاز دارند. به همین دلیل رزرو هتل نیز یکی از مهمترین خدماتی است که آژانس گلبال تندیس به همسفران خود ارائه می‌کند. ما در آژانس گلبال تندیس به مهمترین سامانه‌های رزرواسیون هتل در سرتاسر جهان دسترسی داریم و قادریم بهترین هتل‌ها را در گوشه و کنار دنیا برای شما رزرو کنیم. اما یکی از مهمترین مواردی که باعث اهمیت رزرو هتل از طریق آژانس مسافرتی گلبال تندیس می‌شود، آگاهی و آشنایی کارشناسان رزرواسیون آژانس گلبال تندیس نسبت به امکانات و موقعیت قرارگیری هتل‌های مختلف در مهمترین شهرهای گردشگری جهان است. ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین هتل را با فاصله کمی از جاذبه‌های گردشگری و در مرکز شهرهای مهمی چون پاریس، رم و … و رزرو کنید تا سفری رویایی را تجربه کنید.

تورهای گردشگری

تورهای گردشگری به مقصدهای داخلی و خارجی، یکی از مهمترین خدمات یک آژانس مسافرتی و گردشگری به شمار می‌روند و ما در آژانس گلبال تندیس، همیشه تاکیدی فزاینده بر برگزاری تورهای گردشگری با کیفیت داشته‌ایم. این تلاش از یکی از اهداف اصلی آژانس گلبال تندیس نشأت می‌گیرد که همواره به دنبال این بوده تا شأن و احترام گردشگران ایرانی در سرتاسر جهان حفظ گردد. به همین دلیل آژانس گلبال تندیس با معتبرترین آژانس‌های گردشگری سرتاسر دنیا در زمینه اجرای تورهای خارجی، انتخاب هتل‌های لوکس در مناسب‌ترین نقاط شهرها، رزرو مناسب‌ترین بلیط هواپیما و نیز بکارگیری راهنمایان باتجربه و فرهیخته همکاری دارد و همین موضوع باعث شده تا تورهای گردشگری آژانس هواپیمایی گلبال تندیس زبانزد اهالی سفر و گردشگری باشد.

مهم ترین خدمات ارائه شده توسط آژانس های مسافرتی الکترونیک

 • ارائه سفر با انواع خطوط حمل و نقل مانند: دریایی، آبی، ریلی، زمینی برای سفرهای داخلی و خارجی
 • ارائه خدمات تور و سفرهای فردی
 • هماهنگی و رزرواسیون هتل ها و مراکز اقامتی
 • خدماتی در زمینه گردشگری و تورهای فرهنگی
 • خدمات بیمه مسافران و تبدیلات ارزی
 • صدور ویزا برای مسافران
 • مشاوره در زمینه ی انتخاب بهترین تور، هتل و غیره